Mi jelenti most a legnagyobb piaci bizonytalanságot? Mi a legjobb irány egy nagy ingatlanos cég számára? Milyen kérdéseket tesznek fel leggyakrabban egy cégvezetőnek? Többek között ezekről és a jövőbeli kilátásokról beszélgettek a Property Investment Forum 2021 konferencia záróbeszélgetésének szakértői Ditróy Gergely, a Portfolio ingatlandivízió-vezetőjének moderálásában.
A német magánbérlakás-piacon aktív hollandiai társaság, az ARGO Properties nyilvános részvényibocsátást hajtott végre, amelyben – nemzetközi terjeszkedési stratégiája részeként – a Cordia International is részt vett.
A legnagyobb hazai ingatlanpiaci szereplők vízióit is hallhatták a Property Investment Forumon résztvevők. Jól leírja a jelen helyzet bonyolultságát és bizonytalanságát, hogy nincs mindenben egyetértés a két nagy hazai ingatlanfejlesztő, a Futureal és a WING vezetői jövőre vonatkozó várakozási között. Vajon eljött a fordulópont az irodapiacon? Meddig tart az ipari ingatlanok felfutása? És vajon tudja majd az építőipar az alacsonyabb áraival támogatni a fejlesztéseket?
Összesen mintegy 2 millió négyzetméter, és több mint 3 milliárd euró összértékű ingatlanfejlesztéssel rendelkezik a Futureal-csoport, ez a cég weboldala alapján összesen több mint 120 projektet jelent, ennek közel a fele már meglévő és sok esetben már értékesített fejlesztés, a fennmaradó részt a tervezett, vagy már folyamatban lévő projektek, illetve más befektetések teszik ki. Közülük már jó néhány lakóingatlan, városrehabilitációs projekt, kiskereskedelmi és irodai beruházás ismerős lehet Magyarországról, most képeken azokat az ingatlanokat (családi házakat, lakóparkokat, plázát és irodaépületet) mutatjuk, amelyek az Egyesült Államokban, Németországban, vagy Romániában találhatóak.
A lakhatás nyilvánvalóan az egyik legősibb, legelemibb, legdiverzifikáltabb (terület és minőség szempontjából), leg-leg-leg, az ingatlanpiacon, és amellett, hogy az otthont jelenti, nem különben egy kiváló és az egyik legnagyobb befektetési eszközosztály is egyben. Magyarországon pedig ez utóbbi ma nem létezik. Irodaházak, bevásárlóközpontok, hotelek, logisztikai központok százával vannak, és jelennek meg az alternatív eszközök is, mint magánkollégium, vagy idősek otthona. De a legnagyobb és egyben sok szempontból (főleg befektetői oldalról) legproblémásabb ingatlanpiaci kategória, a lakás „residential”, csak magánszinten, az is inkább a szürkezónában mozogva, létezik. Az elmúlt hetek MNB-s, LITT-es és állami megnyilatkozásai után megkérdeztük az ország legnagyobb lakásépítőjét a Cordia alapító tulajdonosát, Futó Gábort, hogy hogyan látja az eddig elhangzott terveket, ötleteket. Milyen tapasztalatai vannak német, amerikai, brit vagy a lengyel piacokról? Működhetne-e, és ha igen miként itthon a ma még nem létező intézményi fejlesztési és befektetési forma a lakáspiacon?
Szerkezetkész állapotba került a Corvin Technology Park irodaház. A 100 millió eurós értéket meghaladó épületegyüttessel 100 ezer négyzetméterre növekszik a Corvin Irodák összes bérbe adható területe. A Corvin Sétányon található irodakomplexum több mint 80 százaléka már a befejezése előtt bérlőre talált.
Volt honnan visszapattannia a kereskedelmi forgalomnak.
Az elnökhöz fordult a vállalat.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.